Skip to content

depilacja laserowa Masz problem ze zbędnym owłosieniem?
Najbardziej skuteczny laser na świecie – The Epi Lab.
Trwałe usunięcie niechcianych włosów praktycznie z całego ciała.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserem to jedyny taki zabieg, który umożliwia trwałe pozbycie się owłosienia ciała. Jednocześnie depilowanie laserem jest bezpieczne i bezbolesne. Laserowe usuwanie owłosienia uszkadza struktury odpowiedzialne za wzrost włosa, dzięki czemu właśnie włoski po jakimś przestają rosnąć.

Laser do depilacji The Epi Lab

W gabinecie Skin-Art z dumą używamy najlepszego lasera do depilacji o nazwie The Epi Lab. Jest to nowoczesna multifunkcyjna i przede wszystkim skuteczna platforma zabiegowa pozwalająca na pracę przez 365 dni w roku. W końcu depilacja laserowa możliwa jest także latem i nie ogranicza w żaden sposób korzystania z wakacyjnych wyjazdów. Po depilacji laserem The Epi Lab można korzystać z kąpieli słonecznych i cieszyć się piękną pogodą. To zdecydowanie ogromny atut naszego urządzenia. Nie trzeba już bowiem unikać słońca po depilacji. Diodowy laser The Epi Lab został wyprodukowany przez wiodącą niemiecką firmę, która dostarcza aparaturę medyczną do profesjonalnych salonów kosmetycznych, najlepszych klinik i gabinetów medycyny estetycznej na całym świecie, w tym również do nas. Załoga Skin-Art cieszy się, że jako jedyna na mapie Zielonej Góry może świadczyć dla Państwa najbardziej skuteczne metody walki ze zbędnym owłosieniem.

the epi lab skinart

Depilacja laserowa The Epi Lab – zalety

Dzięki kilku unikalnym rozwiązaniom laser do depilacji The Epi Lab pozwala na oferowanie bardzo szerokiego spektrum zabiegów. Poza samą depilacją laserową można wykonywać także między innymi:

termowaskularyzację laserową (redukcja rumienia)
termalizację acne (leczenie trądziku)
lifting laserowy
Depilacja laserowa przy użyciu The Epi Lab to praktycznie same plusy, do najważniejszych korzyści tego zabiegu należą:
Bezpieczeństwo

jako jedyne urządzenie na świecie jest wyposażone w przeciwpoparzeniowy opatentowany system ABS. Dzięki temu wyeliminowano jakiekolwiek ryzyko poparzeń. The Epi Lab ma także opatentowany system ogniskowania TAPER, jednorodny profil plamki, który ogranicza standardowe efekty uboczne do zera (taka sama gęstość energii laserowej na całej plamce ogniskowania lasera, brak tzw.„gorących plam”), a nakładka Flat-Top zabezpiecza przed poparzeniem. Poza tym nadaje się do pracy na opalonej skórze – bezpieczeństwo pracy zapewnia opatentowana technologia Double. To doskonała wiadomość dla wszystkich pań, które marzą o gładkim ciele tuż przed urlopem. Na zabieg depilacji naszym laserem nigdy nie jest za późno.

Skuteczność

The Epi Lab to jedyny na świecie laser do depilacji posiadający dwie długości fali w jednej głowicy. Opatentowany system podwójnego ogniskowania Pulse® oznacza możliwość podwójnego pulsu w jednym strzale laserowym. Tym samym można targetować do dwóch chromoforów jednocześnie. The Epi Lab w jednej głowicy zabiegowej zawiera dwie długości fali: standardową 800nm i 950nm, która pozwala na bezpieczną pracę na wszystkich fototypach włosów i skóry aż do VI fototypu według skali Fitzpatricka. Osiąga wyższą skuteczność przy usuwaniu jasnego i rudego włosa, ponieważ dwie długości fali dają wysokie powinowactwo do oxyhemoglobiny. Mówiąc prościej – depilacja laserowa, oprócz komórek barwnika, niszczy również mikronaczynia krwionośne, które ten włos odżywiają. Laser usuwa więc ok. 85-95% włosów w obszarze zabiegowym. Im większy kontrast pomiędzy kolorytem włosa a kolorem skóry, tym lepszy i szybszy osiągalny efekt.

Bezbolesność 

depilacja laserowa jeszcze nigdy nie była tak prosta i bezbolesna, jak przy użyciu The Epi Lab. Laser ten posiada opatentowany wzmocniony potrójny system chłodzenia, który bazuje na ogniwie Peltier’a. „Zamraża” on naszą skórę do poziomu naskórka do -5 stopni C sprawiając, że komfort bezbolesnej epilacji jest na najwyższym możliwym poziomie – minimalizuje ból niemal do zera. Chłodzenie odbywa się bezpośrednio podczas zabiegu, dzieje się to za pośrednictwem specjalnie wyseparowanej aluminiowej sondy umieszczonej w głowicy lasera. Nawet osoby wrażliwe na ból z pewnością przyznają, że laserowe usuwanie owłosienia jest teraz praktycznie niewyczuwalne.

Szybkość

depilacja laserem The Epi Lab jest najszybszym zabiegiem usuwania włosków na świecie. Bezbolesny i skuteczny zabieg wykonać można nawet w kilka minut. A dzieje się tak dzięki opatentowanemu systemowi trybu pracy Smooth Pulse – decyduje o tym częstotliwość do 12 Hz.

Przeciwwskazania do depilacji laserem

Troska o zdrowie naszych pacjentów oraz chęć zapewnienia jak najlepszych efektów zabiegu to dla nas zawsze priorytety. W celu przestrzegania najwyższych standardów bezpieczeństwa przedstawiamy listę przeciwwskazań, które uniemożliwiają poddanie się depilacji laserowej:

 • Bielactwo,
 • Padaczka oraz inne choroby autoimmunologiczne,
 • Łuszczyca w miejscu zabiegowym,
 • Guzy i nowotwory (przebyty rak skóry, czerniak złośliwy),
 • Aktywne zmiany wirusowe i bakteryjne na skórze objętej zabiegiem, wymagany miesiąc przerwy po wygojeniu infekcji,
 • Rozrusznik serca, pompa insulinowa (chyba że lekarz wyda zgodę),
 • Cukrzyca nieuregulowana,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • Aktywna opryszczka w miejscu zabiegu,
 • Świeże zabiegi chirurgiczne,
 • Ciąża, karmienie piersią,
 • Balsamy brązujące, samoopalające i z drobinkami złota (2 tygodnie przed zabiegiem),
 • Balsamy, emulsje, kremy z drobinkami złota (3-4 tygodnie przed zabiegiem)
 • Świeża opalenizna – ale tylko w przypadku poparzenia skóry, pacjent ze skórą czerwoną (czekamy do zbrązowienia skóry ok 2 tygodnie)
 • Włosy wydepilowane woskiem, pęsetą, depilatorem, kremem do depilacji (3 tygodnie przed zabiegiem),
 • Preparaty Retinoidalne oraz kremy z kwasami i substancjami ziołowymi np: krem z nagietka, maści sterydowe (należy zakończyć kurację na 3 tygodnie przed zabiegiem) w miejscu poddanym zabiegowi
 • Spożywanie ziół fotouczulających (cynamon, dziurawiec, nagietek, mieszanki ziołowe np. Skrzypovita, Figura itp.- należy zakończyć przyjmowanie w/w ziół na 2 tygodnie przed zabiegiem,
 • Przyjmowanie leków światłoczułych (np. Tetracykliny): antybiotyki (np: tetracykliny, azytromycyna, ciprofloksacyna, kotrymoksazol, nitrofurantoina, doksycyklina, metronidazol)
 • Leki homeopatyczne, steroidowe
 • Niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, nasercowe (amilorid, amiodaron, atenolol, bisoporolol, kaptopryl, diltiazem, enalapryl, enarenal),
 • Niektóre leki przeciwcukrzycowe (tolbutamid, glipizyd, metformina, sulfonamidy) i tiazydowe środki moczopędne (hydrochlorotiazyd, bendroflumentiazyd, bemetizyd),
 • Środki przeciwbólowe (np. ketonal, ibum, ibuprofen, polopiryna, aspiryna, pyralginum i inne; dozwolone zaś są Apap, paracetamol),
 • Niesteroidowe środki przeciwreumatyczne,
 • Niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne (terbinafina, ketokonazol, gryzeofulwina) – zażywanie doustnych retinoidów – pół roku przed depilacją, wg wskazań lekarza
 • Pacjenci cierpiący na jakiekolwiek schorzenia powinni dostarczyć zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zabiegu od lekarza prowadzącego leczenie.

Jak przygotować skórę do depilacji laserowej?

 • Włoski należy ogolić w dniu zabiegu lub dzień wcześniej. Jeśli występuje zapalenie mieszków włosowych na obszarze, gdzie będzie przeprowadzana depilacja, należy włoski ogolić tuż przed zabiegiem.
 • Do golenia najlepiej użyć pianki lub żelu – zapobiegnie to podrażnieniom. Trzeba także uważać, by się nie zaciąć.
 • Włosy bezwzględnie muszą być ogolone maszynką. Wszelkie inne metody (kremy do depilacji, wosk, pęseta itp.) sprawią, że zabieg laserem będzie nieskuteczny.
 • Skóra przed depilacją musi być umyta i nie wolno jej smarować żadnymi balsamami i emulsjami. Jeśli skóra jest bardzo sucha i podrażniona, dopuszcza się wyjątkowo użycie kremu kojącego lub łagodzącego co najmniej 8 godzin przed zabiegiem.
 • Przy depilacji laserowej pach nie stosujemy dezodorantów i antyperspirantów.

Depilacja laserowa The Epi Lab – reakcje po zabiegu

 • Skóra może być lekko zaróżowiona, podrażniona, a nawet spuchnięta.
 • U niektórych pacjentów szczególnie tych z grubym, ciemnym włosem może wystąpić obrzęk mieszka włosowego, co jest reakcją w pełni normalną. W przypadku większego podrażnienia zaleca się skorzystanie z preparatów: Panthenol, Thermacool, Bepanthenn lub Argosulfan.
 • Przez kolejne 7-14 dni włosy będą w tzw fazie “wykruszania”, co oznacza, że pacjent będzie miał wrażenie, że włos normalnie rośnie. Po mniej więcej 7 dniach włosy zaczną wypadać i wykruszać się.
 • Konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna SPF 50+.
 • Po zabiegu laserem The Epi Lab pacjent może normalnie wrócić do codziennych funkcji życiowych. W przypadku zabiegu w okolicy pach może natychmiast po zabiegu użyć antyperspirantu. W przypadku zabiegów na ciało klient może posmarować się ulubionym balsamem bezpośrednio po zabiegu.

Jak często poddawać się depilacji laserowej?

Ze względu na brak kontroli nad fazami wzrostu włosa zakłada się, że do permanentnego usunięcia włosa potrzeba od 6 do 8 zabiegów. Pierwszy zabieg powtarzamy po 4 tygodniach. Kolejne już, w zależności od obszaru i tempa wzrostu włosa, powtarzamy co 6-8 tygodni.

Żaden laser nie może dać 100% gwarancji usunięcia jasnego, siwego czy rudego włosa. Laser The Epi Lab, dzięki domieszce fali 940 nm (powinowactwo do oxyhemoglobiny), daje wyższą skuteczność w usuwaniu tego typu włosa w porównaniu do innych urządzeń.

Dlaczego zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać?

U człowieka cykl włosów nie jest zsynchronizowany – różne mieszki włosowe w danym momencie zabiegu będą w różnej fazie. Dlatego też konieczne jest kilkukrotne wykonanie zabiegu (6-8 zabiegów). Włosy są bowiem wrażliwe na promienie lasera tylko w fazie Anagenu, czyli fazie wzrostu. Szybkość wzrostu włosów zależy od aktywności mitotycznej cebulki, u każdej osoby proces ten będzie miał indywidualne tempo. Czas trwania cyklu, który jest najważniejszym elementem mającym wpływ na efektywność epilacji laserowej, jest różny w różnych lokalizacjach anatomicznych, stąd też odstęp pomiędzy zabiegami będzie dobierany osobno do każdej partii ciała.

W celu ustalenia indywidualnej terapii zabiegowej zapraszamy na konsultację.