Skip to content

mezoterapia mikroigłowa Wykonywana za pomocą innowacyjnego urządzenia DERMA PEN uznanego za jedno z najbardziej skutecznych narzędzi

Jak przebiega mezoterapia mikroigłowa Dermapen?

Mezoterapia mikroigłowa w gabinecie Skin-Art wykonuje się za pomocą innowacyjnego urządzenia DERMAPEN, które zostało uznane za jedno z najskuteczniejszych na światowym rynku. Mezoterapia mikroigłowa Dermapen może stanowić bezpieczną alternatywę dla mezoterapii igłowej.

Dermapen jest elektrycznym urządzeniem wykorzystującym 12 cienkich mikroigieł nakłuwających skórę w sposób automatyczny. Igły wykonane są z najwyższej klasy molibdenu – materiału, z którego powstaje precyzyjny sprzęt chirurgiczny. Jednorazowa głowica zawierająca igły jest w stanie wykonać ponad 20 nakłuć w ciągu sekundy. Głębokość wnikania igieł w skórę jest regulowana i może wynosić od 0,25 mm do 2,5 mm. Głębokość nakłuć dobiera i określa specjalista po konsultacji. Dzięki systemowi 12 pulsujących igieł ułatwia dostarczanie substancji aktywnych do naskórka i skóry właściwej, zapewniając intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy w skórze wspomagają naturalne zdolności regeneracyjne organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Kontrolowana precyzja DERMAPEN pozwala na wyodrębnienie 3 faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.

Pierwsza faza

następuje wydzielanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i w kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej dzięki nakłuciom i mikrouszkodzeniom skóry.

Druga faza

proliferacja tkanek – procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu, keratynocytów i monocytów, co prowadzi do kolejnej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

Trzecia faza

prowadzi do przebudowy i remodelingu tkanek. Poprawia się ukrwienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki wytwarzaniu nowego kolagenu. Następuje zatem stopniowa poprawa gęstości i elastyczności skóry oraz polepsza się odżywienie skóry.

Wskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej przy zastosowaniu Dermapenu

Ujednolicenie kolorytu skóry

dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.

Poprawa jakości skóry 

w obszarze jej napięcia i elastyczności. Poprawia ukrwienie i odżywienie skóry oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.

Redukcja blizn 

znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych, jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie tylko od zewnątrz, ale przebudowujemy strukturę skóry od środka.

Redukcja rozstępów

podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.

Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, jednak w związku z tym, że mamy do czynienia z mikrona kłuciami, jest w pewnym stopniu zabiegiem inwazyjnym. Dlatego uwzględniamy następujące przeciwwskazania:

 • ciąża i laktacja,
 • czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • nadwrażliwość na stosowane substancje,
 • zażywanie antykoagulantów,
 • zażywanie doustnych kortykosteroidów,
 • poważna egzema, łuszczyca,
 • niestabilna cukrzyca,
 • choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia.
 • skłonności do bliznowców,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.
mezoterapia mikroigłowa zielona góra

Na jakie partie ciała mezoterapia mikroigłowa?

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej z zastosowaniem preparatów nowej generacji można wykonywać praktycznie na każdej części ciała począwszy od twarzy, szyi, dekoltu, skórze głowy, wokół oczu i ust oraz na brzuchu, udach, pośladkach i na dłoniach.

Czy można łączyć mezoterapię mikroigłową z innymi zabiegami?

Po wcześniejszej konsultacji i diagnozie skóry wykonanej przez specjalistę Skin-Art, jeśli jest taka potrzeba, można stosować terapie łączone w przypadku terapii danej jednostki chorobowej, co wpływa na lepsze i szybsze efekty.

Główne zalecenia po zabiegu

Osoba wykonująca zabieg, zawsze udziela wyczerpujących informacji o przebiegu zabiegu oraz o tym, co będzie się działo ze skórą przez najbliższe godziny i dni.

Mikronakłucia mogą spowodować zaczerwienie skóry, możliwe jest również drobne krwawienie – jest to naturalna reakcja, która nie świadczy o nieprawidłowym przebiegu mezoterapii. Zabieg nie należy do bolesnych, szczególnie po wcześniejszej aplikacji znieczulenia, jednak skóra może być lekko obrzęknięta, tkliwa i swędząca przez kilka dni. Odczucia szybko będą się zmniejszać wraz z postępującym procesem gojenia i regeneracji skóry. Dlatego Skin- Art zaleca:

 • przez 6 tygodni należy unikać solarium i opalania się,
 • po zabiegu należy stosować codziennie filtr SPF 50+
 • regularnie nawilżać skórę przeznaczonymi do tego celu kosmetykami w celu szybszej regeneracji,
 • zakaz korzystania z sauny i kąpieli parowych przez pierwsze dwa dni po zabiegu,
 • zalecane jest zachowywanie zasad aseptyki (nie dotykamy miejsc nakłutych brudnymi rękami, nie przytulamy zwierząt,
 • zmieniamy pościel przed spaniem, szczególnie powłoczki na poduszki.

Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Wiele osób zauważa efekty zastosowania urządzenia Dermapen już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze rezultaty zauważamy po całej serii wykonywanych w dobranych przez specjalistę odpowiednich odstępach czasu. Pierwsze dwa zabiegi warto wykonywać co dwa tygodnie, następne co miesiąc tak, by cały cykl liczył sobie cztery do sześciu zabiegów. Rezultaty będą widoczne już po pierwszym lub drugim, zależnie od indywidualnej reakcji organizmu, natomiast ostateczny efekt ustabilizuje się w ciągu kilku tygodni po ostatnim zabiegu.

W celu ustalenia indywidualnej terapii zabiegowej zapraszamy na konsultację.